تبلیغ تدریس خصوصی ریاضی

انواع روش های تبلیغ تدریس خصوصی ریاضی + نکات طلایی تبلیغات حرفه ای

تعداد متقاضیان شرکت در کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی در همه مقاطع تحصیلی، بسیار زیاد است و به همین علت تعداد معلمانی که قصد برگزاری کلاس خصوصی ریاضی دارند هم چشمگیر است. به نظر شما همه معلمان خصوصی ریاضی می‌توانند تعداد بسیار زیادی از شاگردان را به شرکت در کلاس‌های خود ترغیب کنند؟ بدون شک پاسخ این سوال منفی است و یکی از مهم‌ترین دلایل عدم موفقیت معلمان در این زمینه هم؛ حرفه‌ای نبودن روش‌های تبلیغات تدریس خصوصی ریاضی است.

در واقع اغلب معلمان نمی‌دانند برای تبلیغ تدریس خصوصی ریاضی باید از چه روش‌هایی استفاده کنند، چه مواردی را در متن تبلیغات تدریس خصوصی ریاضی درج کرده و به طور کلی چه طور تبلیغات حرفه‌ای و جذاب داشته باشند. به همین علت در ادامه مطلب به بررسی جزئیات بیشتری از تبلیغات تدریس خصوصی ریاضی می‌پردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

اهمیت تبلیغ برای تدریس خصوصی ریاضی

ریاضی همیشه برای تعداد بسیار زیادی از دانش‌آموزان و دانشجویان یک درس چالش برانگیز، سخت و نامفهوم است. یکی از مهم‌ترین دلایل شکل‌گیری این شرایط هم استفاده از روش‌های تدریس نامناسب و به طور کلی خلاءهای آموزشی است. به همین علت تقاضا برای برگزاری و شرکت در کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی همواره زیاد است و در نتیجه اکثر معلمان ریاضی و سایر کسانی که تحصیلات دانشگاهی مرتبط دارند؛ نسبت به برگزاری کلاس خصوصی اقدام می‌کنند.

توجه داشته باشید شما به عنوان یک معلم خصوصی ریاضی حتی اگر از بهترین روش‌های تدریس هم استفاده کنید، ارتباط خوبی با شاگردان برقرار کرده و مهارت کافی در رفع اشکالات درسی آن‌ها داشته باشید؛ تا زمانی که نتوانید شاگردان را به شرکت در کلاس‌های خصوصی خود جذب کنید، هیچ یک از ویژگی‌های حرفه‌ای شما دیده نخواهد شد. بنابراین باید به فکر استفاده از روش‌های مناسب برای تبلیغات تدریس خصوصی ریاضی باشید. با توجه به اینکه تعداد معلمان خصوصی ریاضی بسیار زیاد است و از طرفی تقاضا برای شرکت در این کلاس‌ها نیز چشمگیر است؛ احتمال سردرگمی متقاضیان برای انتخاب یک معلم حرفه‌ای افزایش می‌یابد. بنابراین شما باید حرفه‌ای عمل کرده و از تاثیر تبلیغ برای تدریس خصوصی ریاضی استفاده کنید.

اهمیت تبلیغ تدریس خصوصی ریاضی

انواع روش های تبلیغات تدریس خصوصی ریاضی

تا همین چند سال گذشته یکی از رایج‌ترین روش‌های تبلیغ تدریس خصوصی ریاضی؛ درج آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار بود. در کنار این روش، نصب تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر هم یک روش حرفه‌ای محسوب می‌شد، ولی در حال حاضر با گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین؛ روش‌های تبلیغات تدریس خصوصی ریاضی هم تغییر کرده و به سمت استفاده از فضای مجازی رفته‌اند. از جمله مهم‌ترین روش‌های تبلیغ تدریس خصوصی ریاضی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

انتشار آگهی در سایت ها و شبکه های اجتماعی

امروزه اغلب افراد به شبکه‌های اجتماعی دسترسی دارند و موضوعات مختلف را نیز در وب سایت‌های متنوع جستجو می‌کنند. به همین علت انتشار آگهی در سایت‌های شناخته شده و شبکه‌های مجازی؛ یکی از رایج‌ترین روش‌های تبلیغ برای تدریس خصوصی ریاضی محسوب می‌شود.

ثبت نام در پلتفرم های تدریس خصوصی

در حال حاضر در کنار کلاس‌های تدریس خصوصی که به صورت حضوری برگزار می‌شوند؛ استقبال خوبی از شرکت در کلاس‌های آنلاین نیز به عمل آمده است. مزیت‌های شرکت در کلاس‌های آنلاین که مهم‌ترین آن‌ها جلوگیری از اتلاف وقت ناشی از رفت و آمد است؛ باعث افزایش تقاضا جهت شرکت در این کلاس‌ها شده است. از طرفی فعالیت پلتفرم‌های انتخاب کلاس خصوصی مانند استادبانک و استادسلام؛ کار انتخاب معلم خصوصی را برای شاگردان راحت‌تر کرده است. بنابراین معلمان خصوصی می‌توانند با ثبت نام در پلتفرم‌هایی مانند استادبانک علاوه بر بهره‌مندی از مزایای آن، باعث شناخته شدن خود در میان یک جامعه هدف تخصصی یعنی دانش‌آموزان و دانشجویان شوند.

تدریس در مدارس و محیط های آموزشی

از جمله دیگر روش‌های تبلیغات تدریس خصوصی ریاضی می‌توانیم به تدریس در مدارس و سایر محیط‌های آموزشی مانند آموزشگاه‌ها اشاره کنیم. به این ترتیب می‌توانید باعث شناخته شدن خود، روش حرفه‌ای تدریس‌تان و برخورد مناسب خود با شاگردان شده و در نتیجه تقاضا برای شرکت در کلاس‌های خصوصی شما افزایش می‌یابد.

چاپ تراکت تبلیغاتی

یکی از رایج‌ترین روش‌های تبلیغ تدریس خصوصی ریاضی که چندین سال است مورد استفاده قرار می‌گیرد و اتفاقا تاثیرگذاری خوبی هم دارد؛ چاپ تراکت تبلیغاتی تدریس خصوصی ریاضی است. البته برای افزایش تاثیرگذاری این روش باید به نکات مختلفی توجه کنید و از انواع نمونه تبلیغ تدریس خصوصی ریاضی در این زمینه استفاده نمایید.

انواع روش های تبلیغ تدریس خصوصی ریاضی

نکات کلیدی برای تبلیغ تدریس خصوصی ریاضی

متاسفانه کم نیستند تعداد معلمانی که بر خلاف استفاده از روش‌های تبلیغاتی مختلف، تعداد شاگردان کلاس‌های آن‌ها افزایش نمی‌یابد. اگر در خوش‌بینانه‌ترین حالت تصور کنیم یک معلم؛ روش تدریس مناسب، برخورد اصولی و به طور کلی روش کار حرفه‌ای دارد ولی تعداد شاگردان او افزایش نمی‌یابد، مشکل کار به متن تبلیغ تدریس خصوصی ریاضی، طراحی تبلیغات و موارد این چنینی مربوط است. از جمله مهم‌ترین نکاتی که در طراحی یک تبلیغ تدریس خصوصی باید در نظر بگیرید، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • در مورد روش تدریس خود در تبلیغات صحبت کنید.
 • به برگزاری جلسات رفع اشکال و حل تمرین درس ریاضی اشاره کنید.
 • می توانید از نحوه تعامل و برقراری ارتباط خود با شاگردان ویدیو ضبط کرده و در تبلیغات خود از آن استفاده کنید.
 • نام، رشته و مقطع تحصیلی خود را حتما در آگهی‌های تبلیغاتی منتشر کنید.
 • نوع برگزاری کلاس تدریس خصوصی یعنی آنلاین یا حضوری بودن را مشخص کنید.
 • درج راه‌های ارتباطی با خود مانند شماره تماس یا ایمیل را فراموش نکنید.
 • حتما اشاره‌ای هم به قیمت کلاس خصوصی خود داشته باشید.

موضوع دیگری که یک راه تبلیغاتی برای کلاس‌های تدریس خصوصی شما محسوب می‌شود؛ تبلیغ کردن شاگردان شما در مقابل سایر دوستان و آشنایان آن‌هاست. بنابراین باید رضایت شاگردان و حتی والدین آن‌ها را به صورت حرفه‌ای جلب کنید، برای انجام این کار هم بهتر است به نکات نامبرده در ادامه مطلب توجه کنید:

 • از روش‌های تدریس نوین استفاده کنید.
 • فعالیت‌های کلاسی برای شاگردان طراحی کنید.
 • عملکرد درسی شاگردان و پیشرفت آن‌ها را ارزیابی کنید.
 • در مورد وضعیت درسی شاگردان خود با والدین آن‌ها صحبت کنید.
 • برای ترغیب شاگردان به شرکت در کلاس‌های خود و علاقه مند شدن به درس ریاضی از روش‌های انگیزشی استفاده کنید.
 • از بسترهای آنلاین مناسب و قدرتمند برای برگزاری کلاس‌های آنلاین استفاده کنید.
 • انتخاب محیط آموزشی مناسب برای برگزاری کلاس‌های حضوری را نیز فراموش نکنید.

بدون شک توجه به این موارد می‌تواند باعث انتشار آگهی‌های تبلیغاتی حرفه‌ای و موثر شود و در نتیجه تقاضا برای شرکت در کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی شما افزایش پیدا می‌کند.

تفاوت تبلیغ تدریس خصوصی ریاضی آنلاین و حضوری

تفاوت تبلیغ برای تدریس خصوصی ریاضی آنلاین و حضوری

همانطور که گفتیم در حال حاضر علاوه بر کلاس‌های حضوری، کلاس‌های تدریس خصوصی آنلاین نیز برگزار می‌شوند. نکته مهمی که در مورد افزایش تعداد شاگردان این کلاس‌ها وجود دارد؛ این است که کلاس‌های آنلاین هم مانند کلاس‌های حضوری به تبلیغات نیاز دارند. تفاوتی هم میان روش‌های تبلیغات تدریس خصوصی ریاضی آنلاین یا حضوری وجود ندارد. چاپ تراکت تبلیغاتی تدریس خصوصی ریاضی یا هر نمونه تبلیغ تدریس خصوصی ریاضی دیگری؛ همگی برای کلاس‌های آنلاین و حضوری موثر هستند البته در صورتی که برای طراحی تبلیغات، حرفه‌ای عمل شود.

خلاصه مطلب

امروزه اغلب دانش‌آموزان و برخی از دانشجویان حداقل برای یکی دو مورد از درس‌های خود مانند ریاضی در کلاس‌های تدریس خصوصی شرکت می‌کنند. از طرفی تعداد معلمانی که کلاس خصوصی برگزار می‌کنند هم افزایش یافته است و همین موضوع باعث سخت شدن فرآیند انتخاب معلم خصوصی می‌شود. استفاده از روش‌های تبلیغات تدریس خصوصی ریاضی یکی مهم‌ترین کارهایی است که باید برای افزایش جذب شاگردان انجام دهید. روش‌های تبلیغ برای تدریس خصوصی ریاضی باید حرفه‌ای باشند و در طراحی آن‌ها به نکات مختلفی توجه کنید، در غیر این صورت آنطور که باید، تاثیرگذار نخواهند بود.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *